OCA did not have a list of newly elected justices of the peace available for the December Issue of CourTex. With thanks to the Texas Justice Court Training Center, we would like to extend a welcome to all new JP's who have been elected or appointed since November.
Hon. Debra Redwine, Bailey County, Precinct 1, Place 0
Hon. Roberto Vazquez, Bexar County, Precinct 2, Place 1
Hon. Jeffrey Wentworth, Bexar County, Precinct 3, Place 1
Hon. Jack Brown, Brazoria County, Precinct 1, Place 1
Hon. Mike Merkel, Brazoria County, Precinct 3, Place 1
Hon. Peggy Dworaczyk, Calhoun County, Precinct 4, Place 0
Hon. Michael Trejo, Cameron County, Precinct 5, Place 3
Hon. Erin H. Garcia, Cameron County, Precinct 2, Place 2
Hon. Bridget Smith, Cass County, Precinct 4, Place 4
Hon. Chuck Ruckel, Collin County, Precinct 3, Place 1
Hon. Johnny Conine, Comanche County, Precinct 1, Place 0
Hon. Evelyn Lozano, Crockett County, Precinct 1, Place 0
Hon. Irma Casias, Crosby County, Precinct 1, Place 0
Hon. Aida C. Estraca, Duval County, Precinct 3, Place 0
Hon. Edward Marks, Floyd County, Precinct 2, Place 3
Hon. Miles M. Whittington, Galveston County, Precinct 7, Place 0
Hon. Toni Randall, Galveston County, Precinct 7, Place 0
Hon. Susan Moore, Goliad County, Precinct 1, Place 0
Hon. Larry Atherton, Grayson County, Precinct 1, Place 0
Hon. Brenda Bridwell, Hall County, Precinct 1, Place 1
Hon. Sherrie Stone, Hall County, Precinct 1, Place 0
Hon. Roger Howell, Hood County, Precinct 1, Place 0
Hon. Wayne Money, Hunt County, Precinct 1, Place 1
Hon. David Sotelo, Karnes County, Precinct 4, Place 0
Hon. Gene Hobbs Jr., Lamar County, Precinct 5, Place 2
Hon. Carol J. Renner, Lavaca County, Precinct 2, Place 0
Hon. Candace Walch, Lee County, Precinct 3, Place 1
Hon. Mark A. Finlay, Matagorda County, Precinct 4, Place 0
Hon. Debora L. Garza, McMullen County, Precinct 1, Place 0
Hon. Joe Benavides, Nueces County, Precinct 1, Place 1
Hon. Liana Whitten, Rockwall County, Precinct 4, Place 0
Hon. Mark Russo, Rockwall County, Precinct 3, Place 0
Hon. Jackie Risinger, Rusk County, Precinct 3, Place 0
Hon. Brenda Jan Acker, Sherman County, Precinct 4, Place 0
Hon. Francisco J. Gutierrez, Starr County, Precinct 4, Place 0
Hon. Jesus Barrera Jr, Starr County, Precinct 1, Place 0
Hon. Dora Smith, Swisher County, Precinct 1, Place 1
Hon. Mike McAuliffe, Taylor County, Precinct 1, Place 1
Hon. Angie Garza, Terry County, Precinct 1, Place 1
Hon. Sam Ollie Blair III, Trinity County, Precinct 4, Place 0
Hon. Trisher Ford, Tyler County, Precinct 1, Place 0
Hon. Richard G. Castillo, Victoria County, Precinct 1, Place 0
Hon. Ted G. Seel, Victoria County, Precinct 4, Place 0
Hon. Wes Criddle, Wood County, Precinct 2, Place 0
|