Het is nu bijna vijf jaar geleden dat ik met BYAZ gestart ben. Ik had nog helemaal geen idee van wat ondernemen allemaal inhield en mijn ervaring als piloot en stafofficier van de Belgische Luchtmacht was op het eerste zicht niet onmiddellijk te vertalen naar de praktische oplossingen waar bedrijven en andere organisaties naar zoeken.
Toch ben ik gestart met de overtuiging dat ik in staat was organisaties te helpen met het aanpakken van hun problemen en om ze naar een hoger performantie niveau te begeleiden. Het was immers iets waar ik al heel mijn loopbaan bij de krijgsmacht mee bezig was geweest.
Vandaag kun je op TV de reeks "topstarter" volgen en ik moet zeggen dat het heel herkenbaar is. Je hebt een goed idee, bent overtuigd van het potentieel ervan, maar hebt helemaal geen zicht op de manier om er een succes van te maken. Toch is het belangrijk om te starten en door te zetten!
Gaandeweg vallen de stukjes van de puzzel op zijn plaats en nu bijna vijf jaar later heb ik een heel boek bijeengeschreven over de diverse inzichten en modellen waarmee ik organisaties van allerlei slag kan helpen om uit te groeien tot excellente organisaties.
Ondertussen zitten we ook al vijf jaar in een wereldwijde crisis en ik zie dat niet iedereen daar evengoed raad mee weet. Het is een periode waar het kaf van het koren gescheiden wordt, waar de room komt bovendrijven. Excellente organisaties hebben misschien wel last van de crisis, maar gaan er niet aan ten onder. Zij zetten gewoon door en blijven zichzelf voortdurend ontwikkelen. Stilstaan is immers achteruitgaan!
Ik ga graag de dialoog met je aan, dus reageer via mail of blog. Ik kijk alvast uit naar je eventuele reactie(s)!
Kijk ook even onderaan deze mail naar de speciale voordelen die ik voor jou in petto heb!

Hartelijke groeten,
Peter Blokland