|
ALTEA: Uskomaton tarjous Espanjan arvoalueella! Kolmio hulppeilla Välimeren näköaloilla elegantissa Espanjassa. Taloyhtiön 38:sta asunnosta myyty 33. Nyt loput 5 asuntoa ulosheittohintaan.
Kolmiot alk. 95 000 €!
|
Espanjan luksusmarkkinoilla kysyntä elpymässä!
Espanjan turistialueiden loma-asuntomarkkinoilla ei kannata ostaa nyt, vaikka saisi kuinka halvalla. Asuntojen ylitarjonta on historian suurin rikkoen markkinoiden tasapainon vuosiksi eteenpäin. Ostajat hakevat nyt Espanjalta muutakin kuin hiekkarantaa ja aurinkoa. Altea, La capital de cultura de Valencia, eli Valencian autonomisen alueen kulttuuripääkaupunki on vastakohta ulkomaalaisten asuttamille turistialueille. Altea on yksi koko Välimeren eksklusiivisimmista rannikkokaupungeista.
Toisin kuin Aurinkorannikon, Alicanten tai Murcian turistialueilla ovat altealaiset rakennusliikkeet ylittämässä myyntitavoitteensa vuodelle 2009. Tilanne on siis täysin toisenlainen kuin turisi-Espanjassa, jota sijoittajat eivät koe mielenkiintoisena paikkana sijoittaa tai asua itse!
|
|
ALTEA HILLS: Uusi, moderni kaksio omalla kattoterassilla nyt 210 000 € (ennen 250 400 €)

|