Federgon newsletter
In dit nummer
Federgon maakt een eerste analyse van het Socio-Economische gedeelte van het regeerakkoord
Nieuwe regeling studentenarbeid in de praktijk
Voor het tweede jaar op rij organiseert Federgon samen met Lessius het postgraduaat Recruitment, Search en Selection
Federgon
Havenlaan 86c bus 302
1000 Brussel
T. 02/203.38.03
 
LInked IN
Lid van Federgon ?
Join the Federgon Members group on Linked In 
Geachte Mevrouw, Geachte Heer,

 

Met genoegen sturen we U deze nieuwe uitgave van de elektronische newsletter van Federgon.

 

Federgon maakt een eerste analyse van het Socio-Economische gedeelte van het regeerakkoord

 

Op 1 december jl. hebben de onderhandelaars een regeerakkoord gesloten. Het tweede

deel van dit akkoord heeft betrekking op de socio-economische aspecten. Federgon heeft hiervan reeds een eerste analyse gemaakt en is onder meer verheugd over het feit dat de regering geen echte besparingen doorvoert in de sector van de dienstencheques. De initieel vooropgestelde maatregelen werden afgeblokt en de begrotingsmaatregel m.b.t. de prijs, die overigens beperkt blijft, zal pas in 2013 van toepassing worden.

Ook de beperking van de structurele lastenverlaging voor de werknemers die minstens halftijds werken komt er niet dankzij overleg en inspanning van diverse sectoren en het VBO. Deze beperking zou een zeer negatieve impact hebben gehad, in het bijzonder voor de sectoren van uitzendarbeid en dienstencheques .

In overleg met de sociale partners zullen er bovendien maatregelen worden genomen om de kwaliteit en de jobkansen in de uitzendsector te verbeteren, en daarbij zal men er met name voor zorgen dat de Europese richtlijn betreffende uitzendarbeid wordt omgezet.

Andere belangrijke dossiers voor de federatie blijven onder meer de strijd tegen de sociale fraude (die een impact kan hebben voor de sectoren Interim Management en Projectsourcing) en de aanwezigheid van onze sectoren in de openbare sector,....

 
Contactpersoon: Herwig Muyldermans 

Nieuwe regeling studentenarbeid in de praktijk

 

Vanaf 1 januari 2012 wijzigt de wettelijke en praktische regeling rond studentenarbeid. Elke student kan voortaan jaarlijks 50 dagen studentenarbeid verrichten tegen verminderde sociale bijdragen.

 
Het is belangrijk dat zowel werkgever als student op de hoogte zijn van het aantal resterende dagen van het contingent - het aantal werkdagen per jaar waarvoor hij of zij verminderde bijdragen geniet. De Rijksdienst voor Sociale Zekerheid (RSZ) voorziet daarom zowel voor de student als voor de werkgever de mogelijkheid om zijn of haar resterende dagen te raadplegen.
 

Voor alle leden van Federgon, en in het bijzonder voor de uitzendbureaus die op jaarbasis meer dan 170.000 jobstudenten tewerkstellen, is het van belang op de hoogte te zijn van deze wijziging. Maar ook voor de werkende studenten is het essentieel op de hoogte te zijn van de nieuwe mogelijkheden. Hiervoor voorziet de RSZ een uitgebreide communicatiecampagne via verschillende media. Op de website www.studentatwork.be vindt u alle nodige informatie om de nieuwe regels te kunnen toepassen. 

 

Contact: Ann Cattelain

Voor het tweede jaar op rij organiseert Federgon samen met Lessius het postgraduaat Recruitment, Search en Selection

 

Deze opleiding is een gezamenlijk initiatief van Lessius en Federgon. Lessius telt ruim 10.000 studenten en maakt deel uit van de Associatie K.U. Leuven.

 

Haar leden ondersteunen op het vlak van kwalitatieve dienstverlening, blijft een prioriteit voor Federgon. Opleiding en permanente vorming van de rekruteringsmedewerkers van de leden past perfect in ons voortdurend streven naar en verbeteren van de kwaliteit van de dienstverlening van de Federgon-leden. Bovendien neemt opleiding een prominente plaats in binnen het concept van Certified Membership.

 

Het postgraduaat Recruitment, Search en Selection combineert een sterk praktijkgerichte opleiding met een stevige theoretische onderbouw. Voor deze opleiding dient men minimaal een professionele bacheloropleiding succesvol te hebben afgerond, alsook over 1 jaar relevante praktijkervaring te beschikken.

 

Het programma start op vrijdag 3 februari 2012 en loopt tot zaterdag 26 mei 2012. De totale prijs bedraagt 2.700 €. Inschrijven kan online via www.lessius.eu/pgrss, u vindt er ook meer informatie.

 

Contact: Ann Cattelain

 


Wenst U meer informatie of wil U reageren op één van deze thema's, aarzel dan niet contact op te nemen via e-mail op info@federgon.be of ons te bellen op het nummer 02/203.38.03.