| Federgon |  | |
Havenlaan 86c bus 302 1000 Brussel T. 02/203.38.03
|
 Lid van Federgon ?
| |
|
Geachte Mevrouw, Geachte Heer,
Met genoegen sturen we U deze nieuwe uitgave van de elektronische newsletter van Federgon.
|
|
Eerste CERTO - gecertificeerde outplacementbureaus in Vlaanderen
Heel onlangs kende CERTO (het certificeringsorganisme voor outplacementactiviteiten in Vlaanderen) de eerste certificeringen toe. Op dit ogenblik hebben al 20 outplacementbureaus deze certificering verworven. 15 daarvan zijn lid van Federgon. Voor andere outplacementbureaus is de procedure aan de gang. Ook deze zullen binnenkort gecertificeerd zijn.
De certificering door CERTO vormt een kwaliteitswaarborg voor de dienstverlening inzake outplacement. CERTO heeft daartoe een aantal instrumenten uitgewerkt, waaronder een klachtenprocedure, tevredenheidsenquêtes en bekwaamheidstesten voor de consulenten met minder dan 3 jaar ervaring.
Federgon, die aan de basis ligt van het CERTO - initiatief, in samenwerking met de VDAB, is blij met deze eerste certificeringen, die bijdragen tot de kwaliteit van de begeleiding van ontslagen werknemers. De lijst van de outplacementbureaus die door CERTO gecertificeerd zijn is beschikbaar op de website van Federgon.
Contactpersoon: Herwig Muyldermans
|
|
Federgon-leden helpen de werkzaamheidsgraad verhogen
Eind oktober maakte Vlaams minister van Werk Phillipe Muyters zijn beleidsprioriteiten duidelijk aan de hand van zijn 'Beleidsbrief Werk 2011'. Als partners voor werk spelen Federgon en zijn leden een belangrijke rol in de realisatie van de hierin vernoemde doelstellingen.
Minister Muyters lijnt drie centrale prioriteiten af in zijn beleidsbrief: het tegengaan van de structurele werkloosheid, het vergroten van de arbeidsmarktparticipatie van 50-plussers en het uitwerken van een strategisch loopbaan- en competentiebeleid. De leden van Federgon, actief inzake arbeidsbemiddeling en HR-dienstverlening, zijn de partners bij uitstek. Uitzendarbeid, Opleiding, Outplacement, Dienstencheques, Interim Management, Projectsourcing en Recruitment, Search en Selection kunnen allen bijdragen aan de heroriëntatie en activering van werkzoekenden. Federgon herhaalt dan ook zijn engagement ten aanzien van de minister om de werking van de Vlaamse arbeidsmarkt te helpen verbeteren. Enkel met gebundelde krachten behalen we de doelstellingen van de EU2020-strategie.
|
Active Labour Market Policies
Op 28 en 29 oktober jl. organiseerde het Departement Werk en Sociale Economie van het Vlaamse gewest een druk bijgewoond symposium onder het thema "Ways to move forward" inzake Active Labour Market Policies en dit in het kader van het Belgische voorzitterschap.
Herwig Muyldermans, vice voorzitter van Eurociett, de Europese koepelorganisatie van de uitzendsector, benadrukte er de belangrijke rol die de sector vervult inzake de optimalisatie van de Europese arbeidsmarkt. Jaarlijks zijn er niet minder dan 8,3 miljoen uitzendkrachten tewerkgesteld in Europa. Meer in het bijzonder inzake de integratie van personen met een grotere afstand tot de arbeidsmarkt, zoals laaggeschoolde werklozen, langdurig werklozen, gehandicapten en allochtonen, haalt de sector uitmuntende resultaten.
Hij pleitte tevens voor een verregaande samenwerking tussen de private en publieke arbeidsbemiddelingsdiensten. In landen als Nederland, Frankrijk, Duitsland, UK en ook België, draagt een goede coördinatie van de inspanningen van alle actoren op de arbeidsmarkt bij tot een verhoogde integratie van werkzoekenden op de arbeidsmarkt.
Contactpersoon: Herwig Muyldermans |
|
Wenst U meer informatie of wil U reageren op één van deze thema's, aarzel dan niet contact op te nemen via e-mail op info@federgon.be of ons te bellen op het nummer 02/203.38.03. | |
|