Marc Stickdorn, een autoriteit op het gebied van service design thinking, geeft op 27 september een lezing in Bozar.
Service design thinking is een innovatieve manier om nieuwe diensten te ontwikkelen. Marc Stickdorn zal deze aanpak uitgebreid toelichten, de tools en technieken introduceren en de link leggen naar het strategische designproces. Een must voor iedereen die met de ontwikkeling van diensten bezig is!
Workshops Human Centred Design
De beproefde reeks Human Centred Design workshops komt nu naar Oost-Vlaanderen. Op 11 en 25 september leer je werken met de HCD tools observatie en empathie.
Deze basistools van Human Centred Design zijn zeer praktijkgericht en onmiddellijk inzetbaar om je aanbod beter op je gebruikers af te stemmen. Diverse technieken komen aan bod. Dankzij het beperkte aantal deelnemers kan er tijdens de workshop ingespeeld worden op jouw eigen bedrijfscontext.
Universal Methods of Design
Het nieuwe boek Universal Methods of Design beschrijft
100 methoden om complexe problemen te onderzoeken, innovatieve ideeën te ontwikkelen en doeltreffende oplossingen te ontwerpen.
Deze praktische gids is een overzichtelijk en visueel naslagwerk met honderd design research methoden, aangevuld met heel wat voorbeelden en referenties.
The Future Company
Het ondernemerschap van de toekomst ziet er anders uit. Hoe kunnen crowd sourcing, open businessmodellen, digital manufacturing en cocreatie ook voor jouw bedrijf een meerwaarde betekenen?
Mis jouw afspraak met de toekomst niet en kom op 13 september naar C-Mine Designcentrum Genk. Remco Lenstra van Flanders InShape en andere auteurs van Cecilia's keuze geven er een lezing over het inzetten van Human Centred Design.
Postgraduaat Productontwikkeling
Hoe maak je van productontwikkeling een strategische
factor in jouw bedrijf? Hoe pak je diverse uitdagingen van productontwerp aan? Met welke onderbouwde methodes leid je het ontwerptraject in goede banen?
Met het Postgraduaat in de Integrale Productontwikkeling beheers je de totale ontwerpcyclus. De docenten zijn ervaren specialisten van KU Leuven en Howest/IDC, samen met externe experten.
Inschrijven kan nog tot 14 september.
Opening Budafabriek
Kom op 15 en 16 september mee genieten van het bruisende openingsweekend van de Budafabriek in Kortrijk. Een unieke innovatieve deeltjesversneller, een kruispunt voor kunst, ondernemerschap, onderwijs en productontwikkeling.
Iedereen is welkom om te komen proeven, letterlijk en figuurlijk, van alles wat Buda-eiland en Budafabriek te bieden hebben. En dat is heel wat! Flanders InShape zal er natuurlijk ook zijn.
PS
Wat maakt Vlaanderen zo speciaal en anders? Wij kennen allemaal deze clichés: chocolade, bier, diamanten, Engelse toeristen in de westhoek...
Maar er is nog een niet te onderschatten onderwerp dat iedereen in Vlaanderen gelijk maakt. Geen racisme, geen discriminatie. U vraagt zich af wat dat is? Ondertiteling voor de televisiekijkend Vlaanderen. Wie je ook bent, allochtoon met al dan niet een donkere huidskleur, autochtoon varkensboer in West-Vlaanderen of schipper in Antwerpen, als je aan het woord komt op TV wordt er naarstig ondertiteld zodat je "eigen volk" je begrijpt. Dit is uniek in de wereld. Nergens twijfelt men aan het vermogen van de eigen bevolking om een medemens te begrijpen. Nochtans is Vlaanderen bevolkt met bijzonder intelligente mensen die bovendien meerdere talen spreken. Waarom ondertitelt men dan? Wie beslist er wanneer iemand ondertiteld moet worden? Als iemand meer weet over de wondere wereld van "ondertiteling" hoor ik het graag.