Border Image
Newsletteroktober 2011  
Flanders INSHAPE - sharing knowlege, shaping industry
Accent Image

The innovator's DNA

The Innovator's DNAWord je als innovator geboren of kan je het leren?

 

Het heengaan van Steve Jobs gaf aanleiding tot talrijke beschouwingen over zijn werk, persoon... Een andere interessante bedenking die we kunnen maken is: "wordt iemand als Steve Jobs als innovator geboren en is hij genetisch voorbestemd of kunnen innovators gevormd worden en kan iedereen misschien wel het innovatorniveau van Steve Jobs bereiken?

Accent Image

Bus naar Creativity World Forum

CWF 2011Reis samen met Flanders InShape naar het Creativity World Forum in Hasselt op 16 en 17 november.

 

Flanders InShape zorgt graag voor gemeenschappelijk vervoer H/T zodat u niet alleen naar het verre Hasselt hoeft te rijden. U kunt opstappen in Kortrijk of Gent en onze bus brengt u op een ontspannen en veilige manier naar het Creativity World Forum. We zorgen voor een heerlijk ontbijt en u kunt onderweg uitrusten, werken of netwerken.
Accent ImageLove for Products

Shoes, Cars, and Other Love Stories"Shoes, Cars, and Other Love Stories: Investigating The Experience Of Love For Products"

 

is de titel van de doctoraatsthesis (en een boek!) van Beatriz Russo Rodrigues (Brazilië) aan de Technische Universiteit van Delft in Nederland: "People often say they love a product. What do they really mean when they say this, and is this a phenomenon that is relevant to the field of design?"

Accent ImageVoorzitterswissel vVio
vVio wisselt voorzitter voor nieuw werkjaar.

vvio_logovVio, de vereniging van Vlaamse industriële ontwerpbureaus hanteert een roterend voorzitterschap. Joeri De Vriesere (visionengineering) was ondervoorzitter in het vorige werkjaar en vervangt Wim Van den Hende (PARS PRO TOTO) als voorzitter voor het werkjaar 2011 - 2012. Maxime Szyf (MAXIMALdesign) werd door de leden verkozen tot nieuwe ondervoorzitter. Wim Van den Hende vervangt Alain Denis (Enthoven Associates) als secretaris.

Voorzitter en ondervoorzitter zijn bereikbaar via info@vvio.be

Accent ImageHenry Van de Velde LABELS 2011
8 producten ontvangen dit jaar het exclusieve Henry van de Velde Label!

HENRY VAN DE VELDE LABELS 2011Het Henry van de Velde Label is een kwaliteitslabel voor Vlaams design. Geselecteerde producten mogen het label dragen zolang ze in productie zijn. Het label erkent de authenticiteit, vernieuwing, creativiteit, afwerking en meerwaarde van het product en garandeert zijn kwaliteit naar het grote publiek toe. De jury kreeg de opdracht om een strenge keuze te maken in de 114 producten die dit jaar meedongen voor een label.
Accent ImagePS

Maka portret

Het is gekend dat de Georgiërs graag overdrijven. Alles wat ze doen is uniek en grandioos, ze hebben het mooiste land (dat is niet overdreven), de lekkerste keuken, de mooiste muziek, de intelligentste mensen (dat klopt ook... soms). Maar sinds ik in Vlaanderen woon, heb ik die karaktertrek om te overdrijven volledig afgezworen. Wie bij de hond slaapt, krijgt zijn vlooien. Ik schrijf nu bvb. dat een project goede resultaten heeft opgeleverd en niet dat wij daardoor de Vlaamse economie volledig hebben vernieuwd, getransformeerd of hervormd met baanbrekend onderzoek. Te bescheiden, hoor ik nu van de Vlamingen?! Misschien omdat enige zin voor overdrijving de laatste tijd zijn intrede doet in Vlaanderen. Onlangs heb ik bij de jurering voor een project gelezen dat het resultaat van dit project potentieel heeft om een volledige nieuwe sector en een paar duizend jobs(!) te creëren. Worden Vlamingen Georgiërs, en blijf ik als laatste oer-Vlaming over?

 

 Maka De Lameillieure

border image
Partners
Fedustria
Agoria_nieuw
Essencia
centexbel
sirris
optimo
polygonya
Logo Artesis
KHLim
HOWEST
creax
unic design
jaga
recticel
iwt
Border Image
Border Image border image Border Image
Agenda

21-10 : Innovation Day 2011- Kruibeke
24/26-10 : IDA Congress 2011 - Taipei
7/8-11 : Workshop classificatie - Den Haag 
10-11 : Workshop classificatie - Brussel
16/17-11 : Creativity World Forum - Hasselt
05/28-10-2012 : RECIPROCITY design Liège 2012- Luik

 

 

 

 

 

 

 

 

Flanders InShape
Etienne Sabbelaan
8500 Kortrijk

t +32 (0) 56 28 28 50
f +32 (0) 56 28 28 05
nieuws@
flandersinshape.be
Border Image
Border Image border image Border Image